Погледнете ја оваа мистериозна градба, ќе ве воодушеви!

1 октомври, 20140
Погледнете ја оваа мистериозна градба, ќе ве воодушеви!

Оваа куќа на пет ката е дело на ексцентричниот инжињер Френсис Ли Смит, изработена исклучиво од бор, па дури и стебла оштетени во шумски пожари. Смит куќата ја направил сам со своите две раце.
Живеел тука со семејството извесно време и покрај тоа што немало струја, и што единствениот извор на топлина бил шпоретот на дрва.
Како што почнал се повеќе време да посветува на градењето на куќата, сопругата го напуштила и си заминала со децата, што го натерало уште повеќе да се задлабочи во својата опсесија.
За жал неговата опсесија го чинела живот, бидејќи во 1992 година паднал од балкон додека работел на куќата и починал од здобиените повреди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş