Погледнете зошто Обама ја разгневи јавноста!

25 септември, 20140
Погледнете зошто Обама ја разгневи јавноста!
Претседателот на Америка разгневи дел од јавноста…

Претседателот на Америка, Барак Обама се нашол на мета на критики бидејќи, излегувајќи од хеликоптерот во Њујорк, на мариниците им салутирал со кафе во рака.

Видеото од Обама на пат кон Обединетите Нации ја објавила Белата куќа на својот Инстаграм профил, а не билопотребно многу време додека контроверзните детали да се прошират на социјалните мрежи.

“Само што видов салутирање со кафе. Господине претседателе, би требало да го спуштите кафето пред да салутирате”, е само еден од коментарите на Твитер со хаштаг #lattesalute.

“Кога се обидуваш да водиш коалиција барем покажи му на светот дека си ја почитуваш војската. Ова не е обичен вторник, ова е утро после војна”, е мислењето на друг корисник на Твитер.

Видеото го искоментирале и од Националниот одбор на Републиканската партија. “Ова би можело да биде најапсурдното видео од Барак Обама кое некогаш сме го виделе”, изјавиле.

https://www.youtube.com/watch?v=BVjVg346M58

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş