Порно-актерка објаснува во што е тајната на совршениот секс

24 ноември, 20140
3

Порно актерката Таша Рејн одлучи да сподели неколку совети и мудрости стекнати од искуство, со цел паровите повторно да најдат страст во кревет.

Често слушаме различни совети како да го подобрите сексот, но веројатно нема да најдете подобри од оние кои ги дава порно актерката Таша Рејн.

Сепак, животот не е порно филм, но колку и да се претерани порничите, може да искористите по некој трик.

1. Оргазам

Во порно-филмовите најчесто прво оргазам доживува мажот, а потоа жената, ако тоа воопшто се случи. Без оглед на се, Таша вели дека првата работа до подобар секс е грижата жената прва да дојде до врвот. И тоа задолжително!

2. Бакнување

Кога ќе го споредите тоа со порно филмовите, Таша вели дека секој филм почнува со бакнување. Тоа сигурно има свои причини, па страственото бакнување би требало да стане составен дел од вашата предигра.

3. Играње улоги

Како порно актерка, Рејн признава дека во секој филм игра различна улога и дека сфатила оти играњето улоги само по себе може да биде силен афродизијак.

4. Издржливост

Никој не сака сексот да трае колку фудбалски натпревар, но издржливоста би можела да биде клуч за подобар секс. Затоа е потребна пракса, но сигурно пракса која ќе ви се допадне.

5. Самодоверба

Без грижи, не мора да изгледате како манекенка, а вашиот дечко како Рајан Гослинг за да уживате во сексот. Но, секако е важно да се чувствувате како најубава жена на светот. Најважна е самодовербата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş