Преговараа 16 часови, го убија за 34 секунди

23 декември, 20140
Преговараа 16 часови, го убија за 34 секунди

Објавена е снимка на која е прикажан упадот на специјалните сили во кафулето во кое се одвиваше заложничката драма во Сиднеј во понеделникот.

Во заложничката драма која траеше повеќе од 16 часови животот го загубија две лица.

Австралиските специјалци упаднаа во кафулето и го убија Ман Харон Монис (50), а целата акција траела само 34 секунди.

Киднаперот кој во заложништво  држеше триесетина гостите во кафулето ги убил Тори Џонс и Катрина Давсон, мајка на три деца. Џонсон бил шеф на кафулето и во моментите кога Монис задремал се обидел да му го одземе оружјето при што бил застрелан.

https://www.youtube.com/watch?v=GbGVYKGqJj0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş