Пристигна BMW M4

29 август, 20140
Пристигна BMW M4

BMW M4, еден од најинтересните нови спортски автомобили, пристигна на американскиот пазар.

Наследникот на моделот М3 Coupe од претходната генерација е опремен со 3.0-литарски шестоцилиндричен TwinPower Turbo мотор коj испорачува 431кс и развива најголем вртежен момент од 550 Nm.

Во верзијата со седумбрзинскиот M DCT автоматски менувач, овој автомобил од 0 до 100 км/ч забрзува за 4,1 секунди.

Со огромната сила која се пренесува на задните тркала, M4 е идеален дрифт автомобил, а вешт возач може многу да се забавува зад неговиот волан.

httpv://www.youtube.com/watch?v=GbhHoVU8RGo

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş