Пропорциите на најубавите жени на денешницата

4 септември, 20140
10

Нивните тела имаат различен облик и димензии, а сепак сите спаѓаат во категоријата „најубави жени на денешницата.“

 

Ако нивната убавина ја погледнете низ бројки, би изгледала вака:

Никол Шерцингер – Висока е 165 сантиметри, а има 55 килограми. Точните пропорции на телото се 92-59-94.

ova-se-proporciite-na-najubavite-slavni-dami-02.jpg


Шакира
– Висината на оваа пејачка изнесува 157 сантиметри, а тежината 56 килограми. Нејзините пропорции изнесуваат 87-61-94.

ova-se-proporciite-na-najubavite-slavni-dami-03.jpg


Кети Пери
– Висока е 173 сантиметри, тешка 59 килограми, со пропорции 92-61-89.

ova-se-proporciite-na-najubavite-slavni-dami-04.jpg


Тејлор Свифт
– Младата музичка ѕвезда е висока 177 сантиметри, а тешка 54 килограми. Нејзините димензии се 75-62-77.

ova-se-proporciite-na-najubavite-slavni-dami-05.jpg


Ким Кардашијан
– Водечката ријалити ѕвезда е висока 159 сантиметри и тешка 64 килограми. Пропорциите на популарната Ким се 97-67-101.

ova-se-proporciite-na-najubavite-slavni-dami-06.jpg


Миранда Кер
– Манекенка висока 175 сантиметри, а тешка 54 килограми. Нејзините пропорции се 86-61-86.

ova-se-proporciite-na-najubavite-slavni-dami-07.jpg


Ева Лонгорија
– Прекрасната Ева има висина од 157 сантиметри и тежина од 48 килограми. Нејзините точни пропорции се 87-59-84 сантиметри.

ova-se-proporciite-na-najubavite-slavni-dami-08.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş