ПРОВЕРЕТЕ: Дали вашиот автомобил исполнува Еуро 3 стандард?

24 октомври, 20140
12

Со измените кои се најавуваат и можноста да се ограничи употребата на автомобили со еуро2 стандарди на моторот, проверете, во која класа спаѓа вашиот автомобил. Според тоа кога е воведен стандардот и споредбата со годината на производство на автомобилот, можете да проверите, дали моторот на вашето возило ги задоволува европските стандарди за емисија на издувни гасови.

stand

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş