Путин на лед! Има ли нешто што овој човек неможе? (видео)

5 јануари, 20140
s_p31_RTR2LA8M

За време посетата на градот кој ќе биде домаќин на зимските Олимписки игри во Фебруари оваа година, првиот човек на Русија ја искористи шансата да одигра ревијален хокеј меч.

Познато е дека претседателот Владимир Путин сака да се занимава со разни спортови. Тимот во кој заигра Путин победи со 12:3.
Дел од неговиот тим беше и првиот човек на Белорусија Александер Лукашенко како и светските и олимписки прваци Ирек Гимајев, Александар Голиков, Николај Макаров, Сергеј Макаров, Александар Могиљни,Александар Јакушев.

httpv://www.youtube.com/watch?v=BsceC-igcTY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit