Рај за богатите: Јахта – остров

23 октомври, 20140
12
Сигурно некогаш сте посакале да пловите со луксузна јахта, но „оваа убавица”
дефинитивно ќе ве остави без здив.

Се прашувате, што е тоа што ја издвојува од другите?


Јахтата „Тропски рајски остров“ е буквално пресликан остров.

Има преубав базен, околу него колиби, дури и мини вулкан на врвот…таа е сон на секој човек.


Покрај пространите соби, ординации и лежалки, на јахтата има и теретани, како и различни игри кои ќе ги забавуваат патниците. Врв на тропското доживување е вулканот и водата која тече од него право во базенот.


Оваа раскошна и екстравагантна јахта ја дизајнирала британската компанија „Yacht Island Design“ од Дерби. Должината на јахтата е 90 метри и интересното е што оваа јахта може да угости максимум 10 луѓе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş