S 63 AMG Coupe” или “Panamera Turbo S

11 ноември, 20140
S 63 AMG Coupe” или “Panamera Turbo S
Иако Mercedes S 63 AMG Coupe има непосредна конкуренција во класата на гранд туринг автомобилите, одлучивме да го споредиме со Porsche Panamera Turbo S…

Panamera Turbo S на прв поглед личи на купе автомобил, но има 5 врати. Сепак Porsche-то е помало и полесно за разлика од S 63 AMG. Исто така пристигнува со погон на сите 4 тркала, а тестираната верзија на AMG автомобилот беше претставен со задна погонска оска.

Најголема сличност на двата автомобили се нивните V8 агрегати и нивните цени. Погледнете ја необичната споредба во видеото што следува.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş