Само 2% од луѓето кои ја погледнале оваа слика може да откријат точно колку кругови има на неа. Дали сте меѓу нив?

29 декември, 20145
12

Сликата изгледа навидум едноставна, но црно-белите квадратчиња може сериозно да ве збунат.

Плус, оваа оптичка илузија може да ви предизвика кратка вртоглавица.

Обидете се да се изборите со матењето во главата и да ги преброите круговите.

opticka-iluzija-varka-krugovi.jpg

Успеавте? Колку пребројавте?

5 comments

 • anita

  1 јануари, 2015 at 10:29

  4

  Reply

 • irena

  30 декември, 2014 at 22:15

  4

  Reply

 • milena

  30 декември, 2014 at 13:56

  4

  Reply

 • Снежана

  30 декември, 2014 at 12:44

  4

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş