Само за жени – не ги вадете чорапите за време на сексот

3 ноември, 20140
15

Тоа е меѓу првите работи што ги правите, зар не? Време е и покрај тоа што не се привлечни, да останете во нив. Еве ја и причината.

Факт е дека дури 20 – 30 отсто од жените не доживуваат оргазам за време на сексот. Тоа го потврдија бројни испитувања и студии. Доколку случајно и вие сте меѓу нив, или доживувате оргазми но би сакале да ги доживувате почесто, пред да помислите на радикални промени и експерименти, едноставно испробајте во текот на сексот да останете во чорапи.

 

seks

Имено, едно истражување спроведено лани во Швајцарија покажало дека жените  доживуваат оргазам значително полесно и почесто, доколку за време на сексот носат чорапи. Причината е во тоа што за жените да доживеат оргазам, освен физичка пријатност потребно им е да чувствуваат сигурност, удобност и топлина.

Но, жените воглавно не мислат на топлина па несвесно за време на сексот самите си ја отежнуваат можноста да постигнат оргазам, плашејќи се дека доколку останат во чорапи ќе изгледаат помалку сексипилно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş