Samsung повторно го исмева Apple: “Свиткај се пред оние кои се достојни”

26 септември, 20140
29
Информацијата дека новиот iPhone 6 Plus се искривува со само мал притисок, јужнокорејскиот гигант Samsung ја искористи со цел веднаш да тргне во офанзива против Apple.

Се испостави дека новиот iPhone 6 Plus има проблем со деформирање на куќиштето, а Samsung во својата нова реклама уште повеќе и “додаде болка” на раната на компанијата Apple.


Всушност, она што е прикажано на фотографијата горе, пред уредот за кој се претпоставува дека е Samsung Galaxy Note 3 “клечи” свиткан iPhone 6 Plus, a над него стои коментарот “Свиткај се пред оние кои се достојни”.

Но, освен од страна на Samsung, бројни шеги во врска со овој проблем на Apple ја преплавија и мрежата на Twitter. Ова се само дел од твитовите:

View image on Twitter

View image on Twitter

We don’t bend, we #break.

View image on Twitter

Our phone doesn’t bend, it flexes…on purpose. #bendgate

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş