Се подготвува нов 11. Септември: Џихадистите имаат пеколен план…

3 декември, 20140
15

Терористи на Исламска држава планираат киднапирања на авиони и напади на големите градови во Европа, како нападот од 11. септември 2001. во Америка.

Исламистите, акцијата ја планираат во пресрет на католички Божиќ, а за тој план се дознало во последниве два месеци, пренесе британски „Сандеј експрес“.

Овој весник дознава дека во прашање се пет големи европски градови. Заканата е сфатена многу сериозно, и се работи на тоа решениението да биде забрана за каков било рачен багаж.

Постои можност да се забранат и мобилни телефони, како и други електронски уреди во кабините.

– Сите очекуваат нешто катастрофално, и тоа наскоро, открива извор за „Сандеј експрес“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş