Неговиот талент му донесе соработка со Принц

3 декември, 20140
Неговиот талент му донесе соработка со Принц

Енди Меки, професор по гитара, во 2006 година, на „Јутјуб“ прикачил снимка на која со својата гитара ја свири песната „Drifting“ и не претпоставувал дека со тек на време ќе достигне голема популарност. Познатиот музичар Принц бил воодушевен од едноставниот стил на ова момче, па го повикал да присустувува на неколку негови настапи во Австралија.

Енди Меки се разликува од другите гитаристи што споделуваат снимки на „Јутјуб“ по неговиот едноставен стил на свирење. Тие што го слушаат имаат впечаток дека слушаат повеќе различни инструменти истовремено. Ваквиот стил на овој гитарист му донел милионски прегледи и голема популарност на социјалните мрежи, како и соработка со Принц.

Видеозаписот што го направи Енди Меки популарен:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş