Се започна од само 6 капки мастило во вода, кои се претворија во нешто импресивно

27 октомври, 20140
Се започна од само 6 капки мастило во водата, кои се претворија во нешто импресивно

Се повеќе се актуелизира техниката позната под името „ебру“, која започнува така што се  истураат неколку капки мастило во вода, од кои подоцна се прави вистинско уметничко дело. 

Неверојатниот ефект се постигнува после извесно време, шарајќи низ бојата на површината на водата, по што внимателно се нанесува хартија на врвот со цел да се прислика добиениот дизајн.

Резултатот е навистина нереален. Погледнете:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş