Секс на далечина: На пазарот пристигнаа “смарт гаќички“

9 јануари, 20140
28

Вибраторот “блу моушн“ е осмислен со цел да ги зближи партнерите со помош на смарт телефоните за да не мора да разменуваат само секс-пораки и мејлови.

Човечката фантазија може се!

Паровите кои се принудени да живеат или работат на големо растојание почнаа да ги користат телефоните за разменување на фотографии и секс-пораки, но една американска компанија решила да го унапреди сексуалното искуство со помош на модерна технологија. Создале гаќички со масажер кој пак се управува од мажот со помош на апликација на неговиот телефон.

Дигиталната ера доведе до тоа луѓето да посветуваат поголемо внимание на своите уреди отколку на своите партнери, но овој уред ќе смени се – вели Суки Данам, сопственикот на компанијата.

Foto-ilustracija: Profimedia, Tanjug/AP

PrintScreen: OhMiBod.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit