Секс пози и совети за совршено домашно секс видео (+18)

22 декември, 20140
8

Пред да ја уклучите камерата, треба да имате во предвид одредени детали.

Позата во која мажот лежи на грб или малку се подигнува на лактите, а девојката седи на него, е супер за двајцата, а особено за мажите со стомак, кој во таа поза изгледа помал.

За секс пред огледало или камера, идеален е и сексот одзади. Додека гледате во огледалото или додека ја гледате снимката, веројатно повеќе ќе сакате да го гледате лицето на партнерот/ката додека ужива во сексот, отколку сопствениот задник. Па така, жената треба да е свртена со лице кон камерата или огледалото, мажот зад неа, но со камерата или огледалото поставени пред неа.

Ако не сакате да ја гледате својата позадина во текот на акцијата што ја снимате, еве уште една супер поза – жената е свртена со лицето кон креветот, потрена на дланките и стапалата, додека градите и главата се подигнати кон горе. Мажот повторно е доминантен, се наоѓа зад жената, а најдобро е камерата да ја поставите покрај креветот, за да можете и двајцата да уживате во еротичниот поглед. Она што на мажите им е посебно привлечно во оваа поза е движењето на градите на партнерката во зависност од тоа колку е интензивна акцијата.

Следната поза е позната како „Madam Butterfly“ подразбира дека мажот треба да лежи на грб, додека жената е озгора, опчекорувајќи го. Нејзините стапала се во висина на неговите рамена, стапалата се потпрени на креветот, а таа се извива наназад така што косата и ги допира стапалата на партнерот. Оваа поза помага добро да изгледате така што девојката ќе го сокрие евентуалниот вишок на килограми на неговиот стомак, истовремено изгледајќи повитко. На камерата, во прв план ќе бидат нејзините гради, нозете, вратот.

На крајот, ако се решите на тоа да воведете камера во секс игрите во спалната, имајте на ум дека благо осветлување добро ќе ви дојде. Помалата лампа или миризливите свеќи се меѓу подобрите избори. Од друга страна, имајте на ум дека камерата во спалната може и да ви го уништи сексот, бидејќи повеќе ќе размислувате за тоа како изгледате, отколку во акцијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş