Секташи бараат да се подигне споменик во чест на Сатаната!

10 јануари, 20141
17

Група сатанисти од Њујорк побарале од претставниците на власта да се подигне споменик во чест на Сатаната,  веднаш до споменикот “Десет божји заповеди“ кој е изграден во 2012 година покрај зградата на владата во Оклахома.

Групата која се нарекува “Сатанско светилиште“ бара да се одобри подигнување на статуа висока два метри, а посветена на Бафомет, суштество со рогови кое седи на престол каде е нацртан пентаграм и со две деца покрај него.

“Прифаќајки ја оваа статуа, добрите граѓани на Оклахома ќе можат да покажат дека ги почитуваат слободите гарантирани со Уставот“, се вели во соопштението испратено од стана на сатанистите.

httpv://www.youtube.com/watch?v=SBoG7OEQ7hA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit