Што е побрзо: Формула 1, мотоцикл или суперкар?

3 ноември, 20140
Што е побрзо: Формула 1, мотоцикл или суперкар?

Момците од Top Gear одлучија да стават крај на дилемите.

Иако за вистинските фанови на мото спортовите одговорот е можеби јасен, кај сите оние останати, прашањето кое од овие возила е најбрзо, предизвикува прилично голем интерес.

Потпомогнати од Ред Бул, Top Gear организираа трка во 5 круга, во која учествуваа дел од најдобрите возачи од тркачките спортови – Марк Вебер со својот Ф1 болид, Кејси Стонер со својот мотоцикл и Џејми Винкап во класата на суперавтомобил.

Screen-Shot-2014-09-13-at-4.33.27-PM[1]

Моќ, акцелерација, пркосење на ротационите сили – погледнете кој во која област се снаоѓа најдобро. Можете ли да погодите?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş