Вечно млада! Погледнете како изгледа поранешната Мис Универзум на 67 години

3 ноември, 20140
23

Некои жени остануваат вечно млади, а поранешната Мис Универзум е дефинитивно една од нив. Таа изгледа неверојатно!
Поранешната Мис Универзум, Апасра Хонгсакула победи на изборот во далечната 1965 година, но времето за не се чини дека застанало. Денес таа има 67 години, и навистина е тешко да се поверува во оваа бројка кога ќе видите како изгледа.

View image on Twitter

Иако е во седмата деценија од животот, таа наместо на старица изгледа неверојатно младолико и многумина се прашуваа во што е нејзината тајна. Лицето ѝ е стегнато, а линијата на телото витка како и пред речиси 50 години. Апасра тврди дека има добри гени- Води едноставен живот, се негува и е среќна.

По изборот на Мис, таа се омажила и родила син, а откога се развела се посветила на кариерата. И денес е една од најпопуларните жени во родниот Тајланд. Таа, исто така, е првата жена од Тајланд која ја освоила титулата Мис Универзум, а денес е сопственичка на Спа центарот Апасра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş