Убавината е минлива: Некогаш жареше и палеше на модните писти…

3 ноември, 20140
22

Линда Евангелиста (49)една од најубавите манекенки во деведесетите години на минатиот век, вели дека е среќно старее достоинствено и се уште не направила ништо за да ги сокрие своите брчки.

Фотографирана е пред два дена во Сиднеј, на тераса од хотелска соба и тоа без шминка. Годините и додале килограми, но Линда тврди дека за сега не размислува за лифтинг на лицето.

„ Веројатно ќе морам под нож, но уште не сакам, иако се ближам кон тој момент. Имам брчки, не ме интересира колку старо изгледам, но сакам да изгледам добро“, вели таа.

Вака изгледа денес…

linda-evandelista-foto-dejli-mejl-1414590337-585326-660x505

Вака изгледаше во 90-тите…

linda-evangelista-revlon-1998 linda-evangelista-by-patrick-demarchelier-1989-b linda-evangelista1 lindaevangelista_8521 linda evangelista 0c31b75b426298d177dc4a7b6a2cab8a

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş