Што ќе се случи со Земјата кога сите луѓе на светот истовремено ќе исчезнат?

5 октомври, 20140
Што ќе се случи со Земјата кога сите луѓе на светот истовремено ќе исчезнат?

Дали некогаш сте се запрашале што ќе се случи со Земјата кога сите луѓе на светот истовремено ќе исчезнат?

Earth Unplugged има одговор во краткото видео кое ги преплави сите медиуми и социјални мрежи.

Пред да го погледнете, во главата сигурно имате некоја замисла, но во наредните 4 минути таа слика потполно ќе ви се промени.

Спротивно од сите верувања за непобедливото, лебарките ќе изумрат од студ, а ни стаорците нема да бидат поштедени.

Некои научници тврдат дека дел од животните може да се вратат во обликот на нивните предци, а истото се очекува и од некои растенија.

По извесно време големите градови ќе бидат целосно зафатени од природата, што не би поминало без драматични природни непогоди.

Ако ова ви звучи страшно, еве како изгледа:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş