Што се случува во нашето тело после раскинувањето на врската?

4 ноември, 20140
Што се случува во нашето тело после раскинувањето на врската?
Емоциите кои ги чувствуваме се нераскинливо поврзани со нашиот мозок и нашето тело. Погледнете како всушност функционира овој сложен механизам кога ќе ја раскинеме врската со саканата.

За некој кој е оставен се вели дека неговото срце е скршено. Но дали е тоа само една обична метафора?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş