Што ви се врти во глава кога ќе се сретнете бившиот/та?

30 октомври, 20140
Што ви се врти во глава кога ќе се сретнете бившиот/та?

Непријатното среќавање на бившиот/бившата никогаш нема да биде помалку тензично, помирете се со тоа.

Муабетот не ви оди, се трудите да се однесувате ладно и незаинтересирано, а истовремено сакате да кажете колку ви недостасува, па настанува мешаница од зборови, чувства и гестикулации.

Мислите кои ви прелетуваат во глава не се ни малку пријатни, а уште понезгодни се ако ќе ги кажете на глас.

Како од страна изгледа вашата средба со бившите, погледнете во продолжение. Сигурно ќе се пронајдете…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş