Сириско момче (3) неколку минути пред смртта: Сите ќе ве кажам на Бога…

6 јануари, 20140
3

Ова е приказна што ќе ве расплаче и ќе ве натера да размислите…
Оваа фотографија е направена во војната во Сирија, каде цивилното население ги трпи најтешките последици од конфликтите помеѓу силите на режимот и бунтовниците.
Со брзина на светлината оваа фотографија се шири низ интернет, а особено е потресна приказната што стои зад фотографијата.
Наводно момчето претрпело тешки повреди, вклучувајќи и внатрешно крварење кое докторите не можеле да го санираат.
Иако така мал, само тригодишен, малечкиот осетил дека набрзо ќе умре.
Пред да ја испушти душата, како што се раскажува, рекол: “Сите ќе ве кажам на Господа!”

4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit