Скопје Сити Мол со најевтин паркинг простор во градот!

10 октомври, 20140
22

“Првиот час при паркирање на возилото на паркингот на Скопје Сити Мол е БЕСПЛАТЕН. Истото важи и за паркирање на возило по 20 часот. Доколку возилото се задржи пет часа во гаражниот простор на молот, истото ќе го чини 40 денари!”

Скопје (09.10.2014) Скопје Сити Мол го активираше системот за наплата на паркинг места во состав на молот. Иако досега бесплатниот паркинг го менува својот карактер, истиот станува најевтин паркинг простор во Скопје!
Првиот час паркирање на возилото на паркингот на Скопје Сити Мол е БЕСПЛАТЕН. Истото важи и за паркирање на возило по 20 часот. Доколку возилото се задржи пет часа во гаражниот простор на молот, истото ќе го чини 40 денари!
Наплатата се врши на излезите кон паркингот на трите нивоа, како и на самите излези (кај синиот, црвениот и зелениот излез).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş