Служат во долна облека и заработуваат по 6.000 долари за вечер

3 декември, 20140
Служат во долна облека и заработуваат по 6.000 долари за вечер

Австралиските келнерки смислиле совршен начин како да заработат многу пари, а да не го променат работното место. Само ја промениле тактиката.

Тие патуваат низ Австралија и ги служат луѓето во локалните кафулиња, а понекогаш заработуваат и по 6.000 долари од вечер.

– Се работи за многу пари, па затоа можеме да постигнеме. Самото појавување во кафулето го наплаќаме 1.000 долари, а во текот на вечерта само од пијачките може да заработиме и по 5.000 долари, вели Шиа која се занимава со оваа работа веќе 10 години.

– Мора да бидете слободни. Запознаваме многу чудни ликови кои ни зборуваат глупости заради некои лични проблеми, па мора да имате дебела кожа. Посебно се тешки кога ќе се напијат. Тоа и ги одбива девојките од оваа работа, затоа што не знаат да се справат со секакви коментари и свиркања. Треба само да се свртите и да се пошегувате, а ако ја преминат границата, тогаш ги упатувате кон бордел, објаснува Шиа.

Таа додава дека без оглед на тоа колкава е заработката, ниту една од нив не нуди сексуални услуги.

Девојките кои работат заедно со Шиа се појавуваат во документарецот „Skimpy“ кој се прикажува на каналот ABC.

Ова е само кратка верзија од приказната:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş