Со помош на вистинските трикови ќе избришете 5 до 10 години

6 септември, 20140
7

Сакате да изгледате младо и свежо? Шминката е најдобар начин да го постигнете тоа, а со помош на вистинските трикови ќе избришете 5 до 10 години.

Сјај – Усните со текот на годините стануваат потенки, па сјајот е одличен начин да им го вратите волуменот. Избегнувајте темни бои, бидејќи тие ги стеснуваат усните дополнително. Одлучете се за светли тонови кои најдобро ќе му одговараат на вашиот тен.

Крупни очи – Свиткајте ги трепките за да ги истакнете очите. Со моливче или туш повлечете тенка линија на работ на трепките за да изгледаат погусто. Под образите нанесете светликава беж сенка за да постигнете свеж изглед.

Коректор – Користете коректор за да ги прикриете подочниците, темните линии или брчките околу очите. Изберете коректор кој не е ни премногу течен, ни премногу густ. Нијансите треба да одговараатна вашиот тен.

Пудра – Добрата течна пудра веднаш ќе направи да изгледате помладо, но внимавајте да не претерате за да не постигнете контра ефект.

Руменило – Руменилото ќе направи да изгледате свежо, па никогаш не го заобиколувајте.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş