Современи бањи кои даваат нова дефиниција на оваа просторија во домот

2 октомври, 20140
2
Најчесто, бањата е пристојно уредена просторија, една од најмалите во домот
и истата е уредена да го дава максимумот од својот капацитет…
Но, бањата често и не е само “обична” просторија во домот,
а доказ за тоа се и овие чудесни дизајни во продолжение.

Спалната соба, дневната соба и кујната најчесто се просториите на кои што им се посветува најмногу внимание

при уредувањето на домот, додека пак кога станува збор за бањите,

пред се дава акцент на функционалноста и максималното искористување на просторот…

Меѓутоа, во овој случај нештата се сосема поинакви, па така, при уредувањето на бањите прикажани во продолжение,

акцентот бил ставен пред се на врвниот дизајн и создавањето на вистинска оаза во рамките на домот.

Имено, станува збор за бањи кои што претставуваат место за релаксација, мир и тишина.

Едноставно, овие бањи ќе ве инспирираат да размислите за преуредувањето на домашната бања

и истата да ја претворите во магично место, како што се овие бањи во продолжение.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş