Совршени плажи со кристално чиста вода

30 август, 20140
7

Дозволете си вистинско природно спа уживање во солена чиста вода, природно сонце и мазни камчиња кои ви овозможуваат релаксирачка масажа.

Непливачите може да отпловат со глисер или бротче во далечните длабочини и благодарение на кристално чистата вода да можат и без да влезат во неа, да видат и да го запознаат водниот свет.

Ваквите плажи ги има на различни краишта во светот, но ваше е да одберете дали ќе патувате близу и евтино или далеку и малку полуксузно.

Која опција и да ја одберете, плажи со азурно сина вода со сигурност ќе пронајдете на овие 13 места:

Cala Macarelleta, Menorca, Шпанија

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-01.jpg


Bodrum, Турција

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-02.jpg


Corfu, Грција

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-03.jpg


Wakatobi, Индонезија

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-04.jpg


Dog Island, San Blas, Панама

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-05.jpg


Cayo Coco, Куба

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-07.jpg


Los Roques, Венецуела

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-06.jpg


Calanque d’En-Vau, Франција

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-08.jpg


Koh Phi Phi Don, Тајланд

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-09.jpg


Navagio Bay, Грција

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-10.jpg


Plitvice, Хрватска

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-11.jpg


Црвеното море

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-12.jpg


Cayos Cochinos, Хондурас

12-svetski-plazi-so-kristalno-cista-voda-13.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş