Стојан Андов болен од ебола?

21 октомври, 20140
9

Читам по медиумите и не можам да им верувам на очите. Распалил Столе онака женски по Македонија, како сите срамови и сите пердиња одамна да овенале. Вила во Грција да му имаа дадено алашвериш, посоодветен ќе му беше монологот. Ваков АнтиМакедонски лингур немав прочитано поодамна иако Квинслинзите по Македонија ршум прават што би рекол еден залутан професор- Бај Д Бук!
И си велам, мора еболата да му го заматила умот. Или е во фаза на висока температура, или уште полошо- во фаза на тотално ,,људско,, распаѓање. Нема трето.
Згора на се го цитира и Кирчета, на кој одамна сите сквоа индијански му ги ,,простија,, гревовите и му отфрлија на сите глупости што ни ги замеси деведесетите. Дали и во тој случај еболата имаше удел или беше некоја друга психосоматска болест- не е важно. За умрените се најдобро, без разлика колку штета ни направија нам, па и на поколенијата што ни доаѓаат.
Значи да не должам: ќе го замолам секој во светот што има лек за оваа наша Македонска ебола, да ни го даде ургент, за да ги решиме ваквите тешки случаи под итно, или ќе Ве замолам институциите што се занимаваат со ваков опасен тип на вируси, навремено да го хоспитализираат додека шетатата што континуирано со децении ни го покосува угледот и трпението, да нема потреба четврто колено од денес, срамот да ни го јаде во иднина.
Кој вели ебола нема во Македонија?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş