Танц со гради во ритамот на Моцарт

17 октомври, 20140
Танц со гради во ритамот на Моцарт

Пред 2 години бурлеската изведувачка Michelle L’Amour го растресе својот задник во ритамот на Петата симфонија од Бетовен.

Токму кога помисливме дека никогаш повеќе нема да видиме толку добар перформанс, моделот Sara X не увери во спротивното. За разлика од L’Amour, која работи со задникот, Sara X ги користи своите предни атрибути и тоа на изведба од Виенскиот филхармониски оркестар од 1936-година.

По Бетовен и Моцарт стана уште поинтересен за слушање, а богами и за гледање.

https://www.youtube.com/watch?v=UDXUDehUgIQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş