Тие се посветени христијани, но истовремено и свингери! Бизарна приказна која мора да ја слушнете!

6 октомври, 20140
Тие се посветени христијани, но истовремено и свингери! Бизарна приказна која мора да ја слушнете!

Кога зборуваме за ширењето на Божјите зборови, прва работа која ни паѓа на памет многу веројатно не е размената на жени. Но, со тоа не би се согласиле Кристи и Дин Парава од Флорида – парот чија бизарна приказна едноставно мора да ја слушнете.

За почеток, тие се посветени христијани, а ја имаат веб страната “FitnessSwingers.com”, на која се собираат луѓе со слични интереси – вистински верници кои веруваат во изреката “во здраво тело, здрав дух”.

Меѓутоа, не сите со кои се среќаваат се христијани, па затоа Кристи и Дин, покрај со разговор за Бог и фитнес инструкции, им помагаат на атеистите и неодлучните на уште еден начин – сексуално.

Имено, Кристи и Дин се свингери, а нивниот животен стил ги заинтригира новинарите на “Barcroft TV” кои снимија краток прилог за нив.

“Не мислам дека Бог би ни се налутил поради тоа што го правиме. На почетокот ме мачеше, но колку повеќе размислував за тоа, имаше се повеќе и повеќе смисла”, вели 44 годишната Кристи.

Погледнете го видеото за да дознаете нешто повеќе за овој бизарен пар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş