Трчај Золушка, трчај: Емотивно видео за слободата и правото на слободен живот

2 ноември, 20140
14
Многу редок вид на сибирски тигар по име Золушка, кој инаку како младенче беше спасен од степите во Источна Русија, пред неколку дена, повторно ја почуствува слободата, откако неговите чувари решија да го пуштат на повторна слобода.

Моментот на неговото ослободување од кафезот и стегите на прифатниот центар го снимија низа фотографи кои со нетрпение го очекуваа емотивниот момент на подигање на металните решетки на добро зашитетниот кафез.

Золушка е еден од четиристотини преостанати единки на сибирските тигри низ степите на Источна Русија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş