Убиецот на Лејди Ди се вика Борис и се крие во Хрватска!

6 јануари, 20140
princ-carls-princeza-dajana-ledi-di-dodi-el-fajed-ispitivanje-1377382190-356747

Дијана ја убиле добро организираните групи за меѓународно продавање одружја, се верувањата на принцот Вилијам кој е спремен да се откаже од својата воена кариера и да се посвети на пронаоѓање на убиецот на својата мајка.

ЛОНДОН- Принцот Вилиам, син на принцезата Дијана која според полициските податоци погинала 31 Август 1997 година во сообраќајна несреќа, верува дека неговата мајка е убиена.
Списанието Globe во јануарскиот број пишува за можните убици на принцезата. Пред 16 години, верува синот Вилијам дека Дијана ја убиле членови на организирани меѓународни групи за продавање оружје. Globe го наведува името Борис кој се крие во Хрватска и стои зад убиството на принцезата. Во август во Шкотскиот Двор, проверувано е за убиството на Дијана и нејзиниот љубовник Доди Фејд.
Детаљите за убиството на принцезата ги објаснува авторот Алан Пауер кој во својата книга објавува разговори со наводниот убиец. Одлука за убиството, пишува Пауер, е донесена на основа да на виделина не излезат одредени вистини за принцот Чарлс.

Да се потсетиме повторно, принцезата погина 31 август 1997 година во сообраќајна несреќа во тунел во Париз. На лице место погинале и Фајет, како и возачот Хенри Пол. Истражувачите утврдиле дека Пол бил пијан и дека пребрзо возел, али со такви информации полицијата ни ден денес не се сложува, посебно таткото на Доди, Мухамед Ал-Фајед, кој е убеден дека принцезата и неговиот син се убиени.

princeza-dajana-foto-printscreen-1388998900-422933

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit