Уникатно: Зајакнете го имунитетот со овој неверојатен микс!

8 септември, 20140
02
Звучи како бајка, но не е. Ослободете се од предрасудите и побрзо започнете со лечење.

За лековитите својства на медот се зборува од секогаш. Доколку му додадете и полен, ќе добиете неверојатна мешавина која ќе ви го промени животот, доколку секојдневно ја консумирате.

Поленот содржи повеќе од 250 супстанци кои на вашето тело му се потребни за нормално да функционира. Дејството на поленот е вистински благодат за целиот организам. Тој успешно лечи многу болки, го зајакнува имунитетот, ја чисти крвта, го регенерира црниот дроб, им помага на болните од хепатитис, лечи хипертензија, го намалува нивото на холестерол и позитивно влијае на нервниот систем.

Дневната доза за еден возрасен човек е само една лажичка, а децата може да консумираат и половина. Едноставно навечер пред спиење во една чаша вода ставете мала лажичка полен. Оставете го вечерта, а наутро ставете неколку капки лимон и испијте го на празен стомак. Би било убаво да не јадете ништо во наредните 20 минути.

Исто така, можете да направите чудесна мешавина од полен и мед. Едноставно помешајте ги овие во пропорции 1:3 и консумирајте на празен стомак три пати дневно. Доволно е само една лажица.

Секако, доколку не водите грижа за вашите животни навики, овој микс нема да биде доволен за вас. Редовно вежбајте, или пешачете од 3 до 5 километри дневно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş