161825_shutterstock-696991528_ls.jpg
Со доаѓањето на пролетта и потоплото време, многу инсекти почнуваат да влегуваат во нашиот дом, а најтешко е да се ослободиме од упорните мравки во кујната. Откако ќе најдат храна, речиси е невозможно да ги „избркате“ од дома. Ова се некои од најдобрите природни решенија на кои можете да се потпрете кога овие инсекти ќе […]

tan2022-5-42150231820-830x0-1.jpg
Актерката престојува во луксузна вила на 1.200 квадратни метри, со дворна површина од еден хектар. По судењето, како што многумина го нарекуваат, „судење на деценијата“, меѓу актерот Џони Деп и актерката Амбер Херд, таа и се пожали на јавноста за  одлуката на судот и изјави дека нема пари да плати мултимилионска отштета. Имено, поротата конечно […]

526314_opk_f.webp
Чуството на заљубеност често може да ве натера да гледате на некоја личност како да е совршена и почнувате да ја идеализирате. Под овој наплив на емоции и пеперутки во стомакот, можно е сите недостатоци на другиот да ги опишете како безначајни, иако вашиот ум вели дека не се. Токму во овој период е тешко […]

1651332992000-dzoni-dep-01-830x0-2.jpg
Џони Деп излажал дека Амбер Херд му отсекла дел од прстот, наведува сведок, доктор –  специјалист за повреди на раце. Ортопедскиот хирург Ричард Мур, кој сведочеше на судењето на Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер Херд, тврди дека Деп лаже кога станува збор за инцидент во кој актерот тврди дека Амбер го исекла со […]

-e1596542633742.jpg
Сите знаеме дека понекогаш е важно да имаме око за детали. Иако за мажите тоа е помалку очигледно отколку за жените. Тие се поопуштени и не придаваат значење на ситници. Таков случај е и со оваа фотографија. Некој би рекол дека девојката лево е малку покрупна од онаа која е десно. Но, човечкото око може […]

bionce-e1593439205750.png
Бионсе, една од најпознатите музички ѕвезди во светот, објави трејлер за нејзиниот филм “ Black is King”  кој ќе биде достапен на Дизни + стриминг сервис од 31 јули. Филмот е базиран на музиката од филмот “The Lion King”, во кој минатата година, Бионсе даваше глас на  Nail, а пејачката на тоа се потпишува како […]

adele-e1593372683174.png
Адел неодамна ја покажа својата линија откако ослабе повеќе од 40 килограми, но таа не престанува да се фали со нејзиниот изглед. Адел ја покажа својата неверојатна трансфомација, откако овој викенд облече фустан кој го носеше пред 4 години на фестивалот Glastonbury. 32 годишната пејачка ја погледнала снимката од нејзниот настап, па се пофали на […]

riki-martin-e1593359295235.png
Латино ѕвездата Рики Мартин и неговиот сопруг Џван Јосеф, Вчера го прославија меѓународниот ден на гордоста, одностно прајд ден, Објавувајќи фотофрафија на која се бакнуваат под заштитните маски. Тие на овој начин сакаа да им го честитаат месецот на гордоста на нивните следбеници на инстаграм, воедно напишаа и порака “претпазливост во екот на пандемијата со […]

-17.jpg
Странските медиуми порано објавија дека еден од новите симптоми што лекарите го поврзуваат со корона вирусот е осип сличен на смрзнатост, кој се појавува на прстите! Сега американските медиуми известуваат дека овој симптом всушност има сосема друго значење! Осипот е забележан кај пациенти изминативе месеци во Америка, но и во Велика Британија. Тоа е црвен […]

-15.jpg
Причината ќе ве изненади. Во последните неколку недели, како резултат на пандемијата на коронавирус, сите настани се ставени во мирување, така што повеќето познати личности, наместо на гламурозни забави, поминуваат време во својот дом. Една од нив е руската манекенка, 34-годишната Ирина Шајк, која ги стави модните писти во мирување и се посвети целосно на […]

-4-e1588945336451.jpg
На легендарниот НБА играч Мајкл Џордан кошарката му била на прво место во животот, па не дозволувал многу да му се навлегува во приватниот живот. Но кога си најдобар во она што го правиш, не можеш да го задржиш приватниот живот во тајност. Многумина се заинтересирани за неговиот приватен живот и кој ќе ги наследи […]

-6-e1588770665594.jpg
Една од најдобрите светски пејачки, Адел, се чини дека заврши со својата трансформација. Пејачката успеала да ослабне неверојатни 45 килограми. Бидејќи во текот на трансформацијата не се појавувала во јавност, нејзините фанови биле воодушевени од крајниот резултат. Таа сега конечно успеа да ја покаже целата фигура, кога на својот Инстаграм профил им се заблагодарила на […]

palacinki-1.png
Според некои извори палачинките потекнуваат од западно француската покраина Бретања, каде што биле приготвувани уште пред нашата ера. Овој пат, рецептот е за солена варијанта Потребни состојки (за 4 лица): 8 парчиња мортадела 2 јајца 400 мл млеко 2 лажички сечкан магдонос 150 гр сирење “бри” 280 гр брашно 60 гр путер сол Подготовка: Од […]

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma