Невообичаен знак дека сте ја прележале короната, а можеби и не сте знаеле!

9 мај, 20200
Насловна

Странските медиуми порано објавија дека еден од новите симптоми што лекарите го поврзуваат со корона вирусот е осип сличен на смрзнатост, кој се појавува на прстите!

Сега американските медиуми известуваат дека овој симптом всушност има сосема друго значење!

Осипот е забележан кај пациенти изминативе месеци во Америка, но и во Велика Британија. Тоа е црвен или син осип што се појавува на прстите.

„Уште учиме за сè што е поврзано со оваа болест, но овие лезии што се појавуваат на прстите многу потсетуваат на штетата што ја добиваме при многу ладно време. Симптомот е поврзан со ковид на некој начин, веројатно резултат на воспаление или ограничен проток на крв во тој дел од телото. „Интересно е што го гледаме кај луѓе кои се опоравиле, односно дека се појавува дури откако тие веќе не се позитивни на корона вирусот “, рече неврохирургот д-р Сањај Гупта за Си-Ен-Ен.

Според тоа, симптом наречен „ковидни прсти“ е можен знак дека некој се заразил со корона вирусот. Прочитајте го списокот на уште осум симптоми кои укажуваат на тоа дека сте заболеле од корона вирусот, дури и без тоа да го знаете!

  • Инфекција на очите
  • Сува кашлица
  • Ментален замор
  • Висока температура
  • Тешкотии при дишењето
  • Губење на чувство за мирис и вкус
  • Проблеми со стомакот
  • Физички замор

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris