Како мажите наседнуваат на “згодните” девојки од инстаграм?! Оптичка илузија..

4 август, 20200
илузија

Сите знаеме дека понекогаш е важно да имаме око за детали. Иако за мажите тоа е помалку очигледно отколку за жените.

Тие се поопуштени и не придаваат значење на ситници. Таков случај е и со оваа фотографија.

Некој би рекол дека девојката лево е малку покрупна од онаа која е десно. Но, човечкото око може да лаже.

Тоа е истото тело, само во различна поза. Дури и таква оптичка илузија може да влијае на човечката перцепција.

Мажите ги привлекуваат женски облини и заради тоа прават разлика меѓу овие две фотографии, не гледајќи дека тоа е истата личност. Нашето око го одбира она што сака да го види.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris