Tag: top vest

1-1.jpg
Треба да ги посетите овие места…ако не сте премногу уплашени… Постојат некои места на овој свет што го одземаат здивот. Од природни чуда до метрополи направени од човекот, овие убави места привлекуваат голем број на посетители секоја година. Постојат и други, помалку живи места што нудат некои спектакуларно морничави знаменитости на туристи кои сакаат поинаков […]

96169_profimediamini-palacinke_630x0.jpg
Самата помисла на палачинки многу од нас не враќа во нашето детство, кога нашите мајки и баби ги мачкаа со џем и ореви. Моментално популарните Американски палачинки, исто така стекнаа многу обожаватели, но сега дојде ред на германската верзија на овој познат десерт. Покрај тоа што е вкусен , можете да го филувате со омилениот […]

sara-dzesika-parker-1440670804-66584.jpg
Надвор од гламурозни настани, познатата Кери се претвара во Сара Џесика Паркер, сопруга и мајка на две девојчиња, жена која оваа година зачекори во шестата деценија од својот живот. Симпатичната актерка навикнавме да ја гледаме во фустани специјално дизајнирани за црвениот тепих или во фармерки, патики и секојдневни џемпери. Меѓутоа, благодарение на папараците, кои беа […]

luksuz-motor-dizajn-combat-fighter-99.jpg
Confederate Motorcycles е интригантно име кое секако никогаш нема да го заборавите – тие го спојуваат дизајнот на возилата, уметност на скулптура и машинерија и така креираат ремек дела на 2 тркала, кои може да се сметаат за прави обележја на универзумот на моторите. Нивниот најнов дизајн, веројатно и најстрашниот и најимпресивниот мотор кој некогаш […]

614.jpg
Рафаел Надал и дизајнерот Томи Хилфигер во Њујорк-паркот го прославиjа почетокот на есенската кампања, а познатиот и еден од најдобрите тенисери одигра неколку натпревари со топ моделите Шанел Иман, Констанс Јаблонски, Хана Дејвис, Ноа Милс и Артуро.  

foto-2-zivotinje-1-620x412.jpg
Многу животни се мајстори на камуфлажа и прикривање и често можеме да поминеме покрај нив, а ние да не сме ни свесни. Најдобар пример за тоа е оваа слика. Таа содржи две животни! Сепак, само 3% од луѓето тоа веднаш може да го забележат. Еве го точниот одговор!

12140710-R3L8T8D-650-13.png.jpg
Нема потреба да плаќате месечна карта за теретана. Подобро видете ги овие 10 вежби кои ќе можат да се направат секаде. За спроведување на истите ќе се користи само тежината на сопственото тело, без дополнителна опрема. Овие вежби, кои не траат подолго од 30 минути, вклучуваат многу висок интензитет (HIIT). Тоа значи дека можете да […]

recept.jpg
Ако не сакате да се откажете од закуски како чипс, можете да замените со поздрава, но подеднакво вкусна варијанта. Пржени леблебии станаа хит во светот и буквално може да ги спремите за пет минути. Доколку не претерате, ова може да биде одлична закуска со која ќе бидете сити долго време, а може да се комбинира […]

DRON.jpg
Дроновите во последно време се многу популарни, а компанијата Axis Drones одлучила да направи мини варијанта на беспилотното летало. Најновиот модел под имаето Aeriud\s е најмалиот на светот со големина на монета. Тој во толку мала кутија има се што му е потребно за летање, а овој дрон е опремен со сензори и технологија која […]

index.jpg
Иако сеуште е мал Џастин Бибер знае да направи добар избор. Погледнете ја неговата нова девојка, нејзиното име е Ксенија Дели. Таа е плејбој зајачица, како и дел од Викторија Сикрет.  

luksuz-automobili-dizajn-mc-laren-99.jpg
McLaren Special Operations отсекот е во последно време многу зафатен. Нивната специјална дивизија работи на уште еден уникатен проект, примамливиот McLaren 570S Coupe,пред официјално деби на Pebble Beach Concours d’Elegance. Со завршни детали во сина боја, овој суперавтомобил ќе ве импресионира со беспрекорно дизајниран ентериер, односно кожните тапацири со Carbon црна боја, раб со јаглени […]

majkl-mej-groblje-foto-jutjub-1440442530-725917.jpg
Мајкл Меј (44) од Кентаки е уапсен откако пијан пробал да го откопа својот починат татко на гробиштата за да би можел со него нешто да се расправа. Според локалните вести, Мајкл веќе неколку години носел голем товар во себе и почувствувал потреба да се расправа со својот татко и да си олесни на самиот […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris