Вистини за мажите кои секоја жена би требало да ги знае

9 декември, 20140
7

Посилниот пол им е често несфатлив на девојките. Затоа ви презентираме некои клучни факти за момците:

 

1. Мажите не секогаш бараат супер згодни девојки, туку – пристојни дами кои знаат како да се претстават во вистинско светло.

2. Мажите не сакаат да ја гледаат нивната девојка како заведува друг.

3. Не може да им се случи да им се допаѓате во еден момент, а во друг – да ве заборави сосем.

4. Ретко-кога имаат разбирање за туѓото мислење.

5. Прашањата „Што правиш“ и „Што јадеше?“ се едни од најтипичните кои ги поставуваат на почеток на разговор за да ја избегнат непријатната тишина.

6. Можат цел ден да флертуваат на околу, но кога одат во кревет мислат само на онаа што навистина им значи.

7. Кога сакаат некоја вистински, ги занемаруваат нејзините маани.

8. „Паѓаат“ на слатки насмевки.

9. Прават сè за да и’ го привлечат вниманието на онаа која им се допаѓа.

10. Мразат кога девојките зборуваат за поранешните.

11. Ако сакаат да се запознаат со вашите родители – исполнете им ја желбата. Ќе им значи.

12. Не пијат за да се опуштат и стекнат храброст, туку од задоволство.

13. И тие плачат.

14. Секогаш се надеваат и имаат големи соништа.

15. За да ги заведете не треба да ги провоцирате. Само – заведете ги.

16. Teшко признаваат пораз, па ќе направат сè за повторно да ја освојат онаа која ги „откачила“.

17. Кога еднаш ќе им допрете до срцето – нема назад.

18. Ако им кажете „Знаеш што… ма, нема врска…заборави…“, ќе донесат заклучок кој не е ни близу до она што сте сакале да го потенцирате.

19. Сакаат допири.

20. Иако се добри говорници, тешко кажуваат дека некоја им се допаѓа.

21. Ако не сакаат да направат нешто за вас, значи не им се допаѓате.

22. Кога им велат: – Не сум заинтересирана, тие тоа го сфаќаат како „обиди се повторно“ друг пат.

23. Ако не сакате непријатности, секогаш прецизирајте што точно сакате од нив.

24. Мразат слабаци, па и себеси се мразат кога во некоја ситуација излегуваат слаби.

25. Си ги сакаат мајките најмногу на свет.

26. Би ги дале и парите за ручек, само за да им купат цвеќе на девојките.

27. Често мислат на девојките на кои им се допаѓаат, но тоа не значи дека тие девојки им се допаѓаат ним.

28. Никогаш нема да ги разберете ако не ги слушате.

29. Ако ви кажат дека ве сакаат, тогаш – така е.

30. Жените им се слабост.

31. Отворено зборуваат за повеќето работи.

32. Можат да рашират некоја гласина и побрзо од жена.

33. Добро е да ги тестирате пред да им ја дадете вашата доверба. Но нека не ви помине во навика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş