Внимателно погледнете: Прво што ќе видите на цртежот ќе ви каже каква сте личност!

24 октомври, 20140
14

На цртежот се две личности. Загледајте се добро и решете го тестот.

crtez

На цртежот има лик на млада девојка и на старица. Во зависност од тоа што сте го виделе, еве го и резултатот.

Ако цртежот го гледате наопаку лесно е да видите млада девојка, но не е поентата да ви олесниме..

crtez2

Прво видовте:

Девојка

Вие сте личност со ведра природа, младалачки дух и на светот гледате оптимистично. Понекогаш сте малку наивни, но затоа сте многу забавни и шармантни, луѓето ве сакаат и сакаат да бидат во ваша близина.

Старица

Ако прво сте ја забележале старицата, склони сте кон песимизам, скептични и внимателни, одите на сигурно. Во семејството и друштвото сте потпора, советник и глас на разумот. Дозволете си себе си повеќе опуштање и попуштање.

Старица и девојка

Поседувате извонреден баланс на реалност и креативност, полет и аналитички дух. Длабока личност и ги цените вистинските вредности, не можат лесно да ве излажат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş