Во канализација од студенстки дом пронајдено тукушто родено бебе

19 септември, 20140
14

Се претпоставува дека мајката го родила бебето во недела на wc-школката во студентскиот дом по што само пуштила вода да го однесе бебето.

Бебето го пронашле студенти кои слушнале како плаче во одводната цевка широка 20 сантиметри. Повикале пожарникари кои го лоцирале бебето во цевките помеѓу трети и четврти кат. Бебто ги преживеало сите овие маки беш физички повреди.

Полицијата ја пронашла и мајката на детето, која веднаш била приведена.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş