Застрашувачки извештај на NASA: Животот на Земјата доведен во прашање!

12 септември, 20140
9
NASA соопштила нови вознемирувачки податоци кои најавуваат дури 400 удари на астероиди во периодот од 2017. до 2113. година, а на основа на набљудување на вселената во изминативе 60 дена.

До сега непознатиот астероиден појас, бил лоциран длабоко во вселената и сега со голема брзина се движи кон нашиот сончев систем, пишува Express.co.uk.

Тоа би значело дека глобалниот убиец би можел да удри во Земјата некаде околу 2020. година и така да го збрише животот на планетата, онаков каков што го познаваме, и да ја промени климата за наредните милениуми.

Ова застрашувачко предвидување се појавило кога NASA ги соопштила новите вознемирувачки податоци кои најавуваат дури 400 удари во периодот од 2017. до 2113. година, а на основа на набљудување на вселената во изминативе 60 дена.

Поголем дел од астероидите имаат максимален дијаметар од околу 100 метри.

Тоа што посебно ги загрижува астрономите е појавата на “Колосалното чудовиште”, како што го именувале еден од астероидите, кој и се заканува на Земјата во наредните 6 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş