Зошто никогаш не смеете да влезете во магнетна резонанса со метален предмет на себе

13 октомври, 20140
Зошто никогаш не смеете да влезете во магнетна резонанса со метален предмет на себе
Сигурно 100 пати до сега сте слушнале дека во магнетна резонанца не смеете да влезете со билокаков метален предмет на себе. Најчесто од лекарите, кои некогаш дури и ве проверуваат откако ќе им кажете дека немате ништо метално на себе. Зошто се толку ригорозни околу ова? А што доколку некој од нив заборави да ве потсети?

После ова видео нема нема да има потреба лекарите да ве предупредат…

Кога научниците слушнале дека дека една резонанца ќе замине во старо ѓубре одлучиле да ја употребат за да им доловат на луѓето што може да се случи со нив доколку, не дај Боже, заборавите да ги извадите обетките или накитот, а влезете во овој апарат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş