100 најкултни филмски цитати на сите времиња

4 декември, 20150
100 најкултни филмски цитати на сите времиња

Ако ве прашаат за некои од најпознатите и култни филмски цитати на сите времиња најверојатно ќе наброите најмалку пет, нели? CineFix во еден видео запис собра сто симболични филмски цитати, кои се длабоко вкоренети во поп-културата.

Без разлика дали тоа се два збора или неколку реченици вистинска филмска поезија или дури и неочекуван пресврт на општопознати фрази – сите овие филмски цитати станаа чести во нашето секојдневно изразување. Ова се најпознатите филмски цитати на сите времиња кои веројатно знаете, дури и ако никогаш не сте го гледале филмот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş