Прекрасен краток анимиран филм за животот, љубовта и спомените

4 декември, 20150
Прекрасен краток анимиран филм за животот, љубовта и спомените

Француската илустраторка, Хелена Леро, направи прекрасна анимација едноставно наречена „Floating in My Mind“. Станува збор за креативна визуелизација на емотивните „станици“ во животот, споредени со балони кои не следат. Во фокусот на приказната се наоѓа момче, кој за секоја значајна личност во животот, се до неговата старост, нижи балони. Тука се вкучени пријателствата, симпатиите, раскинувањата, новите и стари љубови и семејството. Погледнете го интересниот триминутен анимиран филм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş