3 најмоќни телефони на светот

5 февруари, 20150
9

Дали ви е важно вашиот телефон да биде најмоќниот во светот? Тогаш оав се четирите уреди кои треба да ги размислите при следното ваше купување…

1. LG – G Flex 2 & G4

Новиот LG G Flex 2 е опремен со Snapdragon 810 процесор, кој поседува 8 јадра и 64-битна архитектура. Ова е искомбинирано со 3GB LPDDR4 RAM и Android 5.0, кој целосно ќе може да го искористи процесорот.

Новиот G4 би требало да биде уште помоќен, со 4GB RAM и веројатно ќе биде првиот телефон со 3K екран.

2. Xiaomi Mi Note Pro

Моментално најдобриот и најмоќниот телефон во светот. Mi Note Pro ви нуди octa-core Snapdragon 810 процесор со 64-битна архитектура, 4GB RAM и QuadHD екран. Надополнете го ова со одлична камера и екстремно ниска цена – и веќе имаме кандидат за телефон на годината!

4. Sony – Xperia Z4

Sony нема да се штеди на новиот Xperia Z4. Телефонот ќе биде опремен со Snapdragon 810, 4GB RAM, QuadHD екран, но и нова и револуционерна камера (можеби со ксенон блиц), како и водоотпорно куќиште и одличен дизајн. Единствено стравуваме дека би имал превисока цена…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş