5 задолжителни сексуални експерименти

19 јануари, 20150
8

Дали некогаш сте се запрашале какви се вашите сексуални искуства? Сметате дека сте ги исполниле сите ваши желби и фантазии или се плашите да не паднете во бездната на здодевност. Во случај ако ви недостасува имагинација и идеја, а сакате да го импресионирате партнерот, во носиме листа од 5 супер секси идеи.

Најлошото што можете да го направите во сексот е срамежливоста. Кога ќе посакате да уживате во сексот, едноставно покажете.

Секс на опасна локација

Сексот немора секогаш да биде во креветот во спалната соба. Разбудете го во себе авантуристичкиот дух и пробајте секс на опасни локации – како канцеларија, кафуле, ресторан, лифт…

Играње улоги

Го сакате вашиот партнер, не сакате ниту еден друг, но понекогаш е добро да го зачините сексот. Обидете се со играње улоги, вие како секси домакинка, дадилка или медицинска сестра на која и е потребна помош.

Зборувајте отворено

Мажите едноставно не знаат да читаат мисли, а за вашето уживање да биде поголемо, кажете му дека сакате побрзо, посилно или побавно или ако сакате рака, јазик или потег до прстот лево или десно.

Секс на нога

Истрчајте дома за време на паузата, изненадете го партнерот, уживајте во неколку минути жестоки страсти и потоа вратете се на работа. Гарантирано двајцата едвај ќе чекате да се видите и се да повторите, неколку пати.

Секс танц во скут

Ниту еден човек нема да биде рамнодушен на ова изненадување. Напротив, тој ќе биде воодушевен. Обидете се и двајцата ќе уживате.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber